Odlotowe VII Tynieckie Biegi Przełajowe czyli Internat i Auchan z Nadzieją w akcji z okazji Dnia Dziecka

Odlotowe VII Tynieckie Biegi Przełajowe czyli Internat i Auchan z Nadzieją w akcji z okazji Dnia Dziecka

Kierownictwo i Wychowawcy Internatu SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących, Przyjaciele z Auchan, Młodzi Muzycy Krakowa oraz nasze Stowarzyszenie Nadzieja wspólnymi siłami zorganizowaliśmy odlotowe VII Tynieckie Biegi Przełajowe z okazji Dnia Dziecka. Wszystko zaczęło się od przygotowania sceny pod spadochronami. Pracami tradycyjnie kierowała Pani Jadzia Kędzia-Szela wsparta w wizji artystycznej przez Kierownika Internatu Pana Marcina Dębskiego. W tym samym czasie część Wychowawców wytyczyła trasę biegów przełajowych. Po godzinie piętnastej dotarli do nas Przyjaciele z Auchan pod przewodnictwem Pani Dyrektor Elżbiety Szymik i Pani Anny Kasprzak. Przy tak mocnym wsparciu wszystko zostało przygotowane i punktualnie o szesnastej rozpoczęły się VII Tynieckie Biegi Przełajowe, które uroczyście otworzyły Kierownik Internatu Pani Elżbieta Hardzina i Dyrektor Auchan Pani Elżbieta Szymik. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w biegach wychowankowie Ośrodka stanęli na starcie. Pani Magdalena Srzednicka skrupulatnie zapisywała wszystkie czasy zawodników. W czasie biegów było wiele emocji, dopingu i woli zwycięstwa. Szczególnymi były biegi rozegrane przez młodzież poruszającą się na wózkach. Tuż przy trasie biegów stanowisko strzelnicze stworzyli Panowie Marcin i Sławomir Dębscy. Wszyscy chętni mogli oddać strzały z broni krótkiej i długiej lub z łuku do tarcz strzelniczych. Dużymi umiejętnościami strzeleckimi wykazała się Pani Dyrektor Elżbieta Szymik (zdjęcia w załączeniu). W międzyczasie ekipa z  Auchan przygotowała pyszne kiełbaski z grilla, po które zgłaszali się wszyscy uczestnicy biegów. Na scenie pod spadochronem zaczęli występować Młodzi Muzycy Krakowa wsparci przez naszą młodzież. Nagłośnieniem zajmowali się Michał Kobos i Mateusz Wielgo. Wielkim finałem obchodów Dnia Dziecka była degustacja najlepszych lodów w Krakowie z ul. Starowiślnej, które nieodpłatnie przekazał dla dzieci i młodzieży Pan Stanisław Sarga. Tradycyjnie ustawiła się bardzo długa kolejka. Lody wszystkim bardzo smakowały – Dziękujemy! W czasie biegów świętowaliśmy również 22 urodziny Michała, 21 urodziny Krzysztofa i 15 urodziny Patryka. Podsumowaniem VII Tynieckich Biegów Przełajowych było wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród. To była piękna impreza i odlotowe biegi przełajowe.

Bohaterami super imprezy zorganizowanej dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka byli:

Auchan: Dyrektor Pani Elżbieta Szymik, Asystentka Dyrektora Pani Anna Kasprzak i Pracownicy Auchan Aleja Pokoju w Krakowie – nasi Serdeczni Przyjaciele.

Pan Stanisław Sarga nasz Dobry Przyjaciel i ofiarodawca najsmaczniejszych tradycyjnych lodów w Krakowie.

Młodzi Muzycy Krakowa pod przewodnictwem Pana Tomasza Pawłowskiego.

Młodzi wolontariusze: Witold Woszczyna, Michał Kobos, Mateusz Wielgo, Patryk Dudek, Maciej Bigaj, Sławomir Dębski i Łukasz Wolański.

Internat: Kierownictwo Internatu Pani Elżbieta Hardzina i Pan Marcin Dębski oraz Grono Wychowawców – Panie Magdalena Srzednicka i Elżbieta Wawrzynkiewicz, Panowie Stanisław Pietrzyk, Piotr Seweryn, Tadeusz Śmieszkiewicz i Henryk Wolański.

Wsparcie artystyczne, medyczne i techniczne: Pani Jadwiga Kędzia-Szela, Pani Ewa Kuborek, Pan Stanisław Karasiewicz i Pan Damian (masażysta).

Zarząd Stowarzyszenia Nadzieja: Pani Alicja Brojewska, Pani Lucyna Zaleska, Pan Mirosław Zięba i Pan Piotr Stefański.

Wszystkim Wam za ofiarowane SERCE i czas bardzo dziękujemy!

Dodaj Odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny.