Radość, uśmiech i dobra zabawa czyli Święto Szkoły na Tynieckiej

Radość, uśmiech i dobra zabawa czyli Święto Szkoły na Tynieckiej

Wraz z Przyjaciółmi z Auchan nasze Stowarzyszenie włączyło się w obchody Święta Szkoły zorganizowane na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Święto Szkoły rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej, w której uczestniczyli wszyscy wychowankowie Ośrodka wraz z rodzicami i kadrą pedagogiczną. Na sali gimnastycznej uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej, a następnie szkół ponadpodstawowych składali ślubowanie. Na terenie Ośrodka wszystkie współpracujące z placówką organizacje i wybrane działy edukacyjne zorganizowały swoje stanowiska. Nasze Stowarzyszenie tradycyjnie zorganizowało grilla z pysznymi kiełbaskami. Nasi Przyjaciele z Auchan urochomili filie swojego sklepu o nazwie Filia Auchan Tyniecka 6 Kraków. Dzieci i młodzież otrzymali po dwa banknoty o wartości 1 rudzika każdy na zakupy w Filii Auchan. Jeden banknot pozwalał zakupić jeden wybrany artykuł. Zabawa w sklep wszystkim sprawiła wiele przyjemności, a zainteresowanie zakupami w pewnym momencie przypominało ruch przedświąteczny w centrach handlowych. Święto Szkoły na Tynieckiej było pełne radości, uśmiechu i dobrej zabawy dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników Ośrodka, rodziców dzieci, wszystkich przyjaciół placówki oraz organizacji społecznych działających na terenie szkół i internatu.

Zarząd Stowarzyszenia Nadzieja szczególne podziękowanie za pomoc w organizacji Święta Szkoły składa Dyrekcji Auchan Aleja Pokoju w Krakowie Pani Elżbiecie Szymik i wolontariuszom z Auchan – Pani Annie Kasprzak, Panu Tomaszowi Janusowi i Pani Marzenie Mars.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom Ośrodka – Pawłowi Krawczykowi i Rafałowi Kapłonowi za ogromną pomoc w przygotowaniu stanowisk Auchan i Stowarzyszenia Nadzieja oraz profesjonalną obsługę grilla i serwowanie wyśmienitych kiełbasek.

Autor: Piotr Stefański

Dodaj Odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny.