WYPRAWA DO KOŁOBRZEGU, CZYLI OBOZU DZIEŃ DZIEWIĄTY

WYPRAWA DO KOŁOBRZEGU, CZYLI OBOZU DZIEŃ DZIEWIĄTY

Tradycyjnie i zgodnie z planem od samego rana na obozie są realizowane zajęcia sportowe. Pierwszy etap to tenis dźwiękowy, a następnie ćwiczenia wprowadzające do biegania. Po obiedzie ruszamy na wyczekiwaną wycieczkę do Kołobrzegu. Naszą grupę wspierają Pani Ewa i Pan Tomasz. Rozpoczynamy zwiedzanie od Ratusza, później zwiedzamy bazylikę  konkatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu. Kolejny punkt to zobaczenie z zewnątrz najstarszej zachowanej kamienicy należącej kiedyś do rodziny Schliffenów. Idąc spacerem malowniczymi ulicami kierujemy się na kołobrzeskie molo. Tu wykonujemy pamiątkowe zdjęcia. Przemieszczając się promenadą w kierunku portu zatrzymujemy się przy pomniku Zaślubin Polski z Morzem. W porcie zostajemy zaokrętowani na statek Pirat i wypływamy w rejs po Bałtyku. Po powrocie z rejsu do portu idziemy zwiedzić Latarnię Morską w Kołobrzegu. Chcąc troszkę odpocząć i zregenerować siły na koniec wycieczki ruszamy na pyszne lody w lokalu przy promenadzie. To była bardzo piękna i ciekawa wycieczka. Wieczorem w Dźwirzynie po kolacji idziemy na spacer jeszcze na spacer nad morze.

Składamy bardzo serdeczne podziękowanie Pani Ewie i Panu Tomaszowi za pomoc i opiekę w czasie wycieczki do Kołobrzegu .

Składamy bardzo gorące podziękowanie Pani Annie Dzwonek-Żytki Żegluga Bałtycka M/S Pirat za rejs statkiem po bardzo preferencyjnych kosztach. 

Składamy bardzo serdeczne podziękowanie Panu Markowi Kuźniewicz za umożliwienie nam bezpłatnego wejścia na Latarnię Morską w Kołobrzegu.

Materiał przygotował Piotr Stefański.

Dodaj Odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny.