NAUKA I ZABAWA – DŹWIĘKI CZĘŚĆ XLIII

NAUKA I ZABAWA – DŹWIĘKI CZĘŚĆ XLIII

Prezentujemy kolejny materiał dźwiękowy na zajęcia z tyfloakustyki otrzymany dzięki uprzejmości Pana Marka Jakubowskiego tyflopedagoga w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Synów Pułku w Owińskach k. Poznania. Dziękujemy!

Treść wiadomości:

Dzień dobry w czwartym, majowo-czerwcowym etapie naszych spotkań w świecie dźwięków 🙂 !

W przesyłce materiały na PONIEDZIAŁEK 15.06.2020

Jak pamiętacie jesteśmy już na trudniejszym etapie naszej nauki, i zabawy – naszego dźwiękowego poznawania świata. To etap 4 – znów inny od poprzednich. Możecie od dzisiaj rozpocząć podróż po krajach świata słuchając charakterystycznych dla tych krajów utworów muzycznych – nazywanych albo muzyką etniczną albo zawierających jej rozpoznawalne elementy. Do końca zdalnej edukacji będziemy odwiedzać „dźwiękowo”, po kolei, kilkadziesiąt charakterystycznych krajów świata.  W przesyłkach będą one oznaczano jako „KATEGORIA I”

 

„KATEGORIA II” będzie zawierała materiał dźwiękowy, pozwalający się Wam sprawdzać, kontrolować, oraz samodzielnie oceniać swoje umiejętności rozpoznawania przestrzeni słuchem.

W tej kategorii  materiał dotyczący konkretnej sceny czy sytuacji będzie przedstawiony w trzech formatach. Pierwszym formatem jest plik MP3 z danej sceny. Drugim jest scena filmowa z której ten dźwięk pochodzi. Trzeci format to opis sceny w pliku tekstowym. Pracujemy zawsze odsłuchując najpierw plik dźwiękowy i starając się rozpoznać jak najdokładniej, co się dzieje w danym zdarzeniu. Plik odsłuchujemy zawsze kilkakrotnie korzystając ze słuchawek. Kiedy uznamy już, iż wiemy wszystko co się dzieje w danej scenie, odtwarzamy plik filmowy, który dźwiękowo jest tożsamy z wysłuchanym plikiem mp3 i sprawdzamy poprawność naszego rozpoznania. W przypadku osób niewidzących, które nie mogą sprawdzić poprawności swoich odpowiedzi korzystając z filmu konieczne jest przeczytanie pliku tekstowego, dokładnie opisującego scenę.

Pamiętajmy także o tym, żeby pobrać materiał w ciągu sześciu dni od daty otrzymania – potem linki wygasną!

KATEGORIA I  MUZYKA INDYJSKA

https://we.tl/t-wE9X6SpBoa

KATEGORIA II OOBRAZKI DŹWIĘKOWE

https://we.tl/t-2isTdhytgx

#opisujemy: w załączniku plik graficzny przedstawiający logotypy Pracowni Tyfloakustycznej oraz Ośrodka dla Niewidomych w Owińskach i napis: Tyfloakustyczne materiały dydaktyczne 15.06.2020 – PONIEDZIAŁEK. IV POZIOM. Tłem obrazka jest fotografia przestrzeni Parku w Owińskach.

Marek Jakubowski

Życzę miłej nauki i dobrej zabawy!

Piotr Stefański

Dodaj Odpowiedź

Twój email nie będzie widoczny.