Przekaż 1% podatku – KRS 0000309642

Dlaczego warto?

Ulotka-Nadzieja_przodUlotka-Nadzieja

 

1% ZA 2017 ROK = KRS 0000309642

1% jest siłą, która pozwala działać takiej organizacji jak nasza na rzecz Tych, którzy potrzebują pomocy w drodze do osiągnięcia jak najwyższego poziomu rewalidacji.

1% to możliwość organizacji przez nasze Stowarzyszenie profilowanych obozów letnich i zimowych.

1% to możliwość realizacji trzech ważnych projektów realizowanych przez nasze Stowarzyszenie:

 • „Bliżej sportu i ruchu”
 • „Polskę znacie, kraj swój chwalicie”
 • „Otwarci na Europę”

1% to możliwość organizacji dodatkowych zajęć sportowych pozwalających aktywować ruchowo dzieci i młodzież z dysfunkcją wzroku.

1% to możliwość zakupu pomocy rehabilitacyjnych, dydaktycznych i optycznych dla niepełnosprawnych członków Stowarzyszenia Nadzieja.

1% TO TWÓJ DAR SERCA NA RZECZ DRUGIEGO, POTRZEBUJĄCEGO CZŁOWIEKA!

W 2018 roku proponujemy trzy cele przeznaczenia  1%:

 1. Na działalność Statutową Stowarzyszenia Nadzieja (w deklaracji PIT treść celu szczegółowego).
  W ramach działalności statutowej z otrzymanych środków zostaną zorganizowane dla dzieci i młodzieży z dysfunkcją wzroku zajęcia rehabilitacyjno-sportowo-rekreacyjne, imprezy plenerowe wycieczki i wyjazdy, wyjścia do teatru i kina, zakup pomocy rehabilitacyjnych. Zostaną zakupione medale i dyplomy na organizowane konkursy i zawody (Tynieckie Biegi Przełajowe). Będą prowadzone przez instruktorów dla dzieci i młodzieży zajęcia w ramach sekcji tanecznej i sekcji szachowej.
 2. Na SOSW dla Dzieci Niewidomych (w deklaracji PIT treść celu szczegółowego).
  Jeden procent zbieramy w związku z Jubileuszem 70-lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Włodzimierza Dolańskiego w Krakowie. Z otrzymanych środków zostaną zorganizowane zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci i młodzieży na terenie SOSW oraz zostaną zakupione pomoce rehabilitacyjnych i edukacyjne dla wychowanków SOSW.
  |
 3. Na Aleję Złotych Serc (w deklaracji PIT treść celu szczegółowego).
  Z otrzymanych środków zostanie dofinansowany kolejny etap ścieżki sensorycznej realizowanej na terenie ogrodu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. Włodzimierza Dolańskiego w Krakowie przez Fundację Edukacyjną „Dialog” w Krakowie.  Ścieżka sensoryczna pod nazwą Aleja Złotych Serc finalnie będzie podzielona na strefy: logiczną, dźwiękową, dotykową oraz strefę zapachu i smaku. Ścieżka  sensoryczna będzie rozwijać zmysły dotyku, słuchu, węchu, smaku i propriocepcji; dużą i małą motorykę, równowagę i koordynację ruchową; umiejętność poruszania się po różnorakim podłożu i umiejętność pokonywania przeszkód; wyobraźnię przestrzenną.

W 2018 roku w rozliczeniach podatkowych PIT za 2017 rok nie będzie możliwości uszczegółowienia wpłaty na osobę z tytułu odpisu podatkowego z 1%. Wszystkie wpłaty będą dotyczyć realizacji celów statutowych Stowarzyszenia Nadzieja zgodnie z założeniami organizacji pożytku publicznego. 

Za pomoc z góry dziękujemy!!!

Zarząd Stowarzyszenia Nadzieja

 

MOGĘ ZMIENIAĆ ŚWIAT

Zrezygnuj z jednej drobnej przyjemności raz w miesiącu i wesprzyj dzieci i młodzież z dysfunkcją wzroku zrzeszoną w Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Nadzieja!

Zdobądź wyższy level w życiowej grze pt. „Mogę zmieniać świat”.

Prosimy utwórz w swoim banku zlecenie comiesięcznej stałej wpłaty kwoty 5,00 zł lub wyższej przekazywanej na rzecz: Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Nadzieja, 30-319 Kraków, ul. Tyniecka 6.

Nr konta bankowego: 15 1240 4461 1111 0000 4661 0607

Potrzebujemy Twojej pomocy!

Gdy zastanowimy się to:

Menu restauracji     ZAMIEŃ NA      Menu pomocy:                                                               

Kremówka – 5 zł                                 5 zł x …… = rehabilitacja / integracja / kultura / aktywność

dwie gałki lodów – 6 zł                      6 zł x …… = integracja / kultura /aktywność / rehabilitacja

piwo – 8 zł                                           8 zł x …… = kultura / aktywność / rehabilitacja / integracja

kawa latte – 10 zł                               10 zł x …… = aktywność / rehabilitacja / integracja / kultura    

Co z tym (z)robimy?

0 Ilość uczestników obozów w 2015
0 Ilość obozów w 2015
0 Zorganizowane wycieczki w 2015